ÖVRIGT / Vapen & Militaria / Katana 5587048
nr 558 7048
Katana
med balja, 16/1700-tal, Japan, tång med signatur i kanjitecken "Shi Jian Shou Yuan Ji Sheng", signerat ställ i skuret trä med bronsinläggningar, totallängd: 97, bladlängd:
Kondition: delar saknas bl a mekugi, balja med skador,
måndag 15 december 2008
Katana
nr 558 7048
Katana
måndag 15 december 2008 |